Όλη η τεχνογνωσία και η καλαισθησία του οίκου Berlinger Haus ενσωματώνεται στη σειρά Metallic Carbon. Τα σκεύη της σειράς είναι κατασκευασμένα από αλουμίνιο: για ομοιόμορφη και ταχεία κατανομή θερμότητας. Για την αντικολλητική επίστρωση έχει επιλεγεί, αντίστοιχα, το μάρμαρο.
Εξοικονομήστε απίστευτο χώρο στην κουζίνα σας, αφού τα σκευή αποθηκεύονται το ένα μέσα στο άλλο. Είναι αριστοτεχνικά σχεδιασμένα, ώστε να χωράει το ένα στο άλλο για εύκολη και γρήγορη αποθήκευση.
Επιπλέον, για τη μέγιστη άνεση και ευκολία σας υπάρχει μία πρακτική, αποσπώμενη λαβή που είναι συμβατή με όλα τα σκεύη. Τη συνδέετε στο σκεύος που θέλετε και το μεταφέρετε. Τόσο απλά, τόσο γρήγορα!
Κάθε λεπτομέρεια των σκευών είναι προσεκτικά μελετημένη για να βελτιστοποιεί τη μαγειρική εμπειρία:
Βέβαια δεν είναι μόνο οι επιδόσεις τους εντυπωσιακές αλλά και ο σχεδιασμός τους. Εκλεπτυσμένο στυλ που κυριαρχεί το μεταλλικό φινίρισμα σε ανοιχτό ανθρακί χρώμα, όπως αρμόζει στη σειρά Metallic Carbon.
Ταυτόχρονα είναι απόλυτα ασφαλή:
Είναι κατάλληλα για όλους τους τύπους εστιών (και για επαγωγικές).
Καθαρίζονται πανεύκολα στο χέρι ή σε πλυντήριο πιάτων. Είναι φιλικά προς το περιβάλλον.
Συγκεκριμένα το σετ περιλαμβάνει: