Υπερπλήρες σετ για να μαγειρέψει με ακρίβεια, ταχύτητα και οικονομία ακόμα και τα πιο απαιτητικά πιάτα. Με 4 κατσαρόλες, 2 τηγάνια και 5 εργαλεία κουζίνας, μπορείτε να ετοιμάσετε ολόκληρα μενού, ακόμα και για πολύ μεγάλες παρέες, σαν επαγγελματίας.
Όλη η τεχνογνωσία του οίκου Berlinger Haus ενσωματώνεται στη νέα σειρά Burgundy Metallic Line. Τα σκεύη της σειράς είναι κατασκευασμένα από ατσάλι: το καλύτερο υλικό για ομοιόμορφη και γρήγορη κατανομή θερμότητας. Για την αντικολλητική επίστρωση έχει επιλεγεί, αντίστοιχα, το ανθεκτικότερο υλικό: το μάρμαρο, και μάλιστα σε τριπλή στρώση.
Κάθε λεπτομέρεια των σκευών είναι προσεκτικά μελετημένη για να βελτιστοποιεί τη μαγειρική εμπειρία:
Βέβαια δεν είναι μόνο οι επιδόσεις τους εντυπωσιακές αλλά και ο σχεδιασμός τους. Εκλεπτυσμένο στυλ που κυριαρχεί το μεταλλικό ματ φινίρισμα σε έντονο κόκκινο χρώμα όπως αρμόζει στην Burgundy Metallic σειρά. Έμφαση έχει δοθεί και στο γυάλινο καπάκι, το οποίο έχει ενισχυθεί με λαβή και δακτύλιο από ανοξείδωτο ατσάλι 18/10.
Ταυτόχρονα είναι απόλυτα ασφαλή:
Είναι κατάλληλα για όλους τους τύπους εστιών (και για επαγωγικές).
Καθαρίζονται πανεύκολα στο χέρι ή σε πλυντήριο πιάτων.
Συγκεκριμένα το σετ περιλαμβάνει:
Τα καπάκια μπορούν να χρησιμοποιηθούν και στα τηγάνια καθώς είναι αντίστοιχης διαμέτρου.
Διατίθεται σε δύο ακόμη χρώματα: Ροζ-χρυσό και Ανθρακί χρώμα.