Αντικολλητική κατσαρόλα έξτρα ανθεκτική χάρη στη σκληρή επίστρωση μαρμάρου. Απολαύστε το μαγείρεμα χωρίς να ανησυχείτε αν θα κολλήσει το φαγητό ή πως θα το ανακατέψετε για να μην καταστρέψετε τις λεπτεπίλεπτες επιστρώσεις που κυκλοφορούν. Θερμαίνεται γρήγορα και διατηρεί τη θερμότητα για μέγιστη οικονομία και ταχύτητα.
Είναι κατασκευασμένη από ένα ιδανικό υλικό για ομοιόμορφη και γρήγορη κατανομή θερμότητας: το χυτό αλουμίνιο. Ομοίως, για την αντικολλητική επίστρωση έχει επιλεγεί το ανθεκτικότερο υλικό: το μάρμαρο, και μάλιστα σε τριπλή στρώση.
Κάθε λεπτομέρεια του σκεύους είναι προσεκτικά μελετημένη για να βελτιστοποιεί τη μαγειρική εμπειρία:
Χρησιμοποιήστε τη και για σερβίρισμα στο τραπέζι σας. Με κομψό και εκλεπτυσμένο σχεδιασμό σε αψεγάδιαστο μαύρο χρώμα θα αποσπάσει όλα τα βλέμματα.
Ταυτόχρονα είναι απόλυτα ασφαλής:
Είναι κατάλληλη για όλους τους τύπους εστιών (και για επαγωγικές), καθώς και για το πλυντήριο πιάτων.
Διάμετρος: ø 20 εκ.
Χωρητικότητα: 2,5 Lt